Władze Grudziądza znalazły sposób na wandali zamalowujących przystanki. Trzydzieści z nich ozdobiła grudziądzka młodzież.

W Grudziądzu na przystankach zamiast bezmyślnie pomazanych wiat - są kolorowe obrazki. Odkąd na wiatach pojawiły się graffiti, przystanki przestały być demolowane. Dawniej miasto wydawało 20 tysięcy złotych rocznie na usuwanie skutków dewastacji. Teraz - jak twierdzą urzędnicy - Grudziądz nie wydaje na to ani złotówki. Przy okazji kolorowe wiaty umilają pasażerom oczekiwanie na autobus.

- Murale wykonała nasza grudziądzka młodzież. Z zaangażowaniem, żeby nie były monotonne, tylko kolorowe. Mam nadzieję, że w ten sposób uda nam się uchronić wiele wiat - podkreśla Teresa Kleczewska z urzędu miejskiego w Grudziądzu.
Do tej pory graffiti powstało na 30 przystankach.

TVN24/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!