(© (aip))

W sobotę w centrum Gdańska rozpocznie się 7. Festiwal Temperatury im. D. G. Fahrenheita.Główną atrakcją będzie Mobilne Planetarium, z prezentacjami o Układzie Słonecznym i filmem szkoleniowym o obserwacjach kosmosu.

W najbliższą sobotę w centrum Gdańska będzie naprawdę gorąco. Wszystko za sprawą siódmej już edycji Festiwalu Temperatury im. D. G. Fahrenheita. To impreza, której ideą jest łączenie świata nauki, edukacji i kultury.

- Podczas tegorocznego Festiwalu Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita zajrzymy do warsztatów i pracowni artystycznych, przełamiemy bariery ścian politechnik, uniwersytetów i szkół, zgłębimy tajniki nauki, artyzmu, magii. Planujemy też wyjątkowo dwóch gości specjalnych - zapowiada Dawid Kubacki z centrum Edu Fun, twórca i koordynator festiwalu. Obok przypomnienia dokonań nieśmiertelnego astronoma Jana Heweliusza, wystąpi współcześnie żyjący pasjonat świata nauki - Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.

Główną atrakcją będzie natomiast Mobilne Planetarium, z prezentacjami o Układzie Słonecznym i filmem szkoleniowym o obserwacjach kosmosu.

- Z przyjemnością zabierzemy widzów w niesamowitą podróż po Układzie Słonecznym ku planetom krążącym wokół Słońca, od rozpalonego Merkurego po lodowatego Neptuna. Wysoka temperatura pokazu, prowadzonego przez zawodowego astronoma na żywo - gwarantowana! - podkreśla Kubacki. - Gorącą już i tak atmosferę z pewnością podgrzeją jeszcze m.in. pokazy kowalstwa artystycznego oraz hutnictwa szkła artystycznego.

Nie zabraknie też konkursów i pokazów z myślą o najmłodszych gościach imprezy. Dla nich przygotowano Strefę Malucha. Program festiwalu wypełniony jest atrakcjami po brzegi. Rozpoczną się one o godz. 14 i potrwają aż do godz. 21.

(aip)

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!