Dobra wiadomość dla mieszkańców Zabrza; pomnik Karola Miarki, śląskiego działacza społecznego, politycznego i kulturalnego, zostanie wkrótce odrestaurowany.

Ulice naszych miast zdobi niejeden pomnik. Zdobi czy szpeci? Niezadbany i pozostawiony samemu sobie monument nie przyciągnie wzroku ani mieszkańców, ani turystów. Na zdjęciu obok można zobaczyć, w jakim stanie jest pomnik Karola Miarki, stojący na przy skrzyżowaniu zabrzańskich ulic.

Karol Miarka (1825-82) - czynny organizator śląskiego ruchu społecznego i kulturalnego, który redagował takie czasopisma jak "Zwiastun Górnośląski" i "Katolik" zasługuje na znacznie więcej niż na odrapany pomnik, od którego przechodnie odwracają wzrok.

Ale to się zmieni!

Jak informuje oficjalne strona Urzędu Miejskiego w Zabrzu, już wkrótce sytuacja już wkrótce ulegnie poprawie. W sierpniu miasto odkupiło teren (plac, na którym stoi pomnik oraz obszar pobliskich przejść dla pieszych) od prywatnego inwestora. Przygotowania do restauracji pomnika na razie są na etapie opracowywania dokumentacji.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!