Francuski naukowiec twierdzi, że pod portretem Mona Lisy Leonarda da Vinci znajdują się jeszcze dwa obrazy. Luwr nie skomentował doniesień naukowca.

"Mona Lisa" jest najsłynniejszym dziełem Leonarda da Vinci. Od lat trwają spekulacje na temat kobiety z portretu, ale również tajemnic, jakie może skrywać obraz. Naukowiec z Francji, który bada dzieło od 10 lat, twierdzi, że pod "Mona Lisą" ukryte są inne obrazy. Cotte, dzięki metodzie Layer Amplification, zajrzał w głąb malowidła. Mężczyzna uważa, że pod powierzchnią "Mona Lisy" znajduje się autentyczny portret żony florenckiego handlarza, Lisy Gherardini. Jednak to nie koniec odkryć! Cotte twierdzi, że pod oryginalnym portretem znajdują się jeszcze... 2 obrazy. Jeden z nich to portret osoby z większą głową, nosem oraz dłońmi. Drugi przypomina "Madonnę" Leonarda da Vinci, która na głowie ma ozdobę z pereł. Przedstawiciele Luwru nie skomentowali odkrycia naukowca.

CNN Newsource/x-news

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!