Monika Kuszyńska na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2012 r Monika Kuszyńska na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2012 r

Monika Kuszyńska na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2012 r.

Była solistka zespołu Varius Manx, Monika Kuszyńska, będzie reprezentowała nasz kraj na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Wiadomość o tym, kto będzie reprezentantem Polski na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji Telewizja Polska przekazała w programie "Świat się kręci". Pochodząca z Łodzi, Monika Kuszyńska, która swoją przygodę zaczynała w zespole Farenheit, a potem przez sześć lat była solistką popularnego zespołu Varius Manx wykona piosenkę "In the name of love" (w polskiej wersji "Obudź się i żyj"), będącą kompozycją męża wokalistki, Jakuba Raczyńskiego z jej tekstem autorskim. Od czasu wypadku samochodowego pod Miliczem w maju 2006 roku, Kuszyńska pozostaje sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim. Poza rehabilitacją bierze też udział w życiu estradowym. W 2012 objęła funkcję trenera drużyny z Łodzi w drugiej edycji programu TVP 2 "Bitwa na głosy", gdzie zajęła V miejsce. W finałowym odcinku miała miejsce premiera jej singla "Ocaleni". W tym samym roku z utworem "Ocaleni" wystąpiła podczas koncertu Premier na 49. KFPP w Opolu i wydała swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną "Ocalona".

Tegoroczny konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju bieżącego roku w Wiedniu (półfinały 19 i 21, a finał 23.05.), a jego hasłem jest "Budowanie mostów".


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!