Przetarg na montaż guzków i pasów dla niewidomych został unieważniony. Konkurs rozpisano na początku marca, a prace miały zakończyć się już w sierpniu. Modernizacja stanęła jednak pod znakiem zapytania.

Do przetargu na przeprowadzenie modernizacji stanęła tylko jedna firma. Niestety, nie spełniła wymagań stawianych przez Metro Warszawskie. Jak podaje www.tvnwarszawa.pl pierwszy problem pojawił się zaraz po wpłacie wadium przez spółkę C4. Firma wpisała zły numer konta. Jednak głównym powodem unieważnienia przetargu była kwestia finansowa. C4 zażądała za roboty o 400 tys. więcej niż przewidywał kosztorys.

Jak zapewnia Krzystof Malawko, rzecznik metra, został już ogłoszony kolejny przetarg.
Pomimo opóźnień związanych z unieważnieniem poprzedniego, zarząd Metra liczy, że guzki i pasy dla niewidomych zostaną zamontowane na peronach przed upływem przewidywanego terminu.

Według wstępnych planów zabezpieczenia miały pojawić się na stacjach na początku września. Strefa bezpieczeństwa to żółte pasy na krawędzi peronów i 60 cm od niej oraz pas guzków. Dzięki takim zabezpieczeniom osoby niewidome miałyby szansę na oczekiwanie na pociąg w bezpiecznej odległości od torów.

Metro wciąż niebezpieczne dla niewidomych

Plany zostały na razie zawieszone. Nie pierwszy raz. Władze Matra walczą o zabezpieczenia już od ponad dwóch lat. Najpierw problemem był brak rozporządzenia Ministra Infrastruktury dotyczącego warunków technicznych montażu. Kiedy decyzję udało się uzyskać, kłopotów przysporzył sam przetarg.

Informacje na temat postępów w sprawie modernizacji będą na bieżąco udostępniane na stronie Metra Warszawskiego.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyPortfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!