Plakat trasy koncertowej Moscow City Ballet Plakat trasy koncertowej Moscow City Ballet

Plakat trasy koncertowej Moscow City Ballet (© mat. organizatora)

Moscow City Ballet, który jest zaliczany do czołówki najlepszych baletów na świecie przyjeżdża do Polski, aby wciągnąć widzów w krainę baśni, fantazji, wyobraźni i piękna. Zaprezentuje balet "Dziadek do Orzechów" i "Jezioro Łabędzie".

Są uwielbiani przez publiczność na całym świecie. Od 1988 roku, Moscow City Ballet występował m.in. w Egipcie, Hong Kongu, Irlandii, Izraelu, Japonii, Chinach, Filipinach, Korei, Singapurze, USA, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz w Polsce.

Zespół Moscow City Ballet, którego twórcą i dyrektorem jest Victor Smirnov-Golovanov, były solista znakomitego rosyjskiego Bolszoj Balet, bardzo chętnie przyjeżdża do naszego kraju ze znakomitymi przedstawieniami baletowymi. W tym roku grupa zaprezentuje dwa światowej sławy przedstawienia Jezioro Łabędzie oraz "Dziadek do orzechów".

"Jezioro Łabędzie" to najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego, pełen baśniowego klimatu. Opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Na scenie zobaczymy dziewczęta zaklęte w piękne łabędzie, Złego Ducha i pełną emocji interpretację miłości głównych postaci - Odetty i Zygfryda. Artyści zatańczą m.in. walca, poloneza, taniec hiszpański i czardasza.

"Dziadek Do Orzechów" to niecodzienna podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie dziadka do orzechów, który w jej snach przeobraża się w księcia z bajki, a ona zostaje jego księżniczką. Wędrując wspólnie przez cudowną, pachnącą Krainę Słodyczy spotykają postacie, pełne szczęścia i radości. Balet wykona m.in. taniec hiszpański, arabski, chiński, rosyjski trepak czy walc.

Wieczór z Moscow City Ballet to wieczór pełen niezapomnianych wrażeń podczas którego publiczność zobaczy imponującą choreografię, przepiękne kostiumy, wysublimowaną muzykę, ekscytującą magię świateł i wspaniałą scenografię.

W Łodzi grupa wystąpi w Teatrze Muzycznym przy ul. Północnej 47/51 w czwartek 20 grudnia o godz. 19 ("Jezioro Łabędzie") oraz w piątek 21 grudnia o godz. 19 ("Dziadek do Orzechów"). Bilety w cenie 120,00 i 150,00 zł można kupować poprzez stronę internetową ebilet.pl TUTAJ oraz
TUTAJ a także eventim.pl TUTAJ
Trasa koncertowa 2012, na którą zaprasza Agencja koncertowa Makroconcert przedstawia się następująco:

11 grudnia
Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
12 grudnia
Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
13 grudnia
Lublin, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
14-15 grudnia
Warszawa, Sala Kongresowa
17-18 grudnia
Gdynia, Hala Gdynia
20-21 grudnia
Łódź, Teatr Muzyczny
22-23 grudnia
Kraków, Auditorium Maximum

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!