Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Motory Polskiej Logistyki dla zmieniających rynek transportowy

Jerzy
Jerzy
wyróżnieni Motory Polskiej Logistyki
wyróżnieni Motory Polskiej Logistyki
Motory Polskiej Logistyki to specjalne wyróżnienia przyznane na Europejskim Kongresie Logistycznym ONECARGO w Katowicach w dniach 5-6 października 2015 r

Inicjatywa Motory Polskiej Logistyki wskazuje najważniejsze zjawiska i trendy, które gruntownie zmieniają rynek transportowy, infrastrukturę i branżę TSL (transport, spedycja i logistyka) w Polsce. Wyróżnienia przyznane podczas Europejskiego Kongresu Logistycznego ONECARGO w Katowicach honorują zarówno pojedyncze przedsięwzięcia inwestycyjne firm i instytucji, jak również realizowane na wielką skalę programy modernizacyjne i integracyjne.

Wyróżnienia Motory Polskiej Logistyki na Europejskim Kongresie Logistycznym ONECARGO w Katowicach w dniach 5-6 października 2015 r., otrzymali:
DCT Gdańsk, PKP Polskie Linie Kolejowe, PCC Intermodal, Korytarz Transportowy Bałtyk-Adriatyk, Hatrans Logistics, Związek Regionalnych Portów Lotniczych.

– DCT Gdańsk za inwestycje w polskich portach morskich
Rozwój portów morskich jest stymulatorem pozytywnych zjawisk w branży logistycznej i w całej gospodarce. Dzięki śmiałym inwestycjom polskie porty dorównały zachodnim. Liderem na mapie polskiej logistyki morskiej jest gdański terminal DCT, który realizuje właśnie kolejną inwestycję o budżecie 200 mln euro.

– PKP Polskie Linie Kolejowe za modernizację polskiej infrastruktury kolejowej
Polska nadrabia zapóźnienia w dziedzinie infrastruktury transportowej – tempa nabrały wreszcie prace modernizacyjne na polskich torach, gdzie co roku bite są rekordy wydatków inwestycyjnych. Kiedy znikną utrudnienia związane z inwestycjami, ich pozytywne efekty odczuje cała polska gospodarka.

– PCC Intermodal za rozwój infrastruktury dla transportu intermodalnego
Nowoczesny transport intermodalny to przyszłość logistyki. Przewozy ładunków wykorzystujące więcej niż jeden rodzaj transportu stanowią coraz częściej standard pod względem efektywności, ale wymagają dostępu do zaawansowanej infrastruktury. Firma PCC konsekwentnie wpisuje się swoimi inwestycjami w ten trend.

– Korytarz Transportowy Bałtyk–Adriatyk za działania służące realizacji idei paneuropejskiego korytarza transportowego Północ–Południe. Polityka europejska wielką wagę przywiązuje do rozwoju korytarzy transportowych, które mają usprawnić
przewozy towarów i zintegrować gospodarki krajów Wspólnoty. Korytarz Bałtyk–Adriatyk ma zasadnicze znaczenie dla krajów Europy Centralnej, dla działających tu firm i leżących w Korytarzu miast i regionów.

– Hatrans Logistics za nowe inicjatywy na Nowym Szlaku Jedwabnym
„Nowy Jedwabny Szlak” – taką nazwę nosi projekt utworzenia korytarza transportowego łączącego lądem Chiny z krajami Unii Europejskiej. W realizację tej koncepcji wpisuje się stałe kolejowe połączenie cargo Łodzi z Chengdu, której operatorem logistycznym jest Hatrans Logistics. To dowód na to, że z reaktywacji Jedwabnego Szlaku mogą czerpać korzyści także polskie firmy.

– Związek Regionalnych Portów Lotniczych za rozwój infrastruktury lotnisk regionalnych w Polsce
Rozbudowa regionalnych portów lotniczych stała się ważnym czynnikiem integracji Polski z UE. W wyniku spektakularnych inwestycji poprawiła się dostępność transportu lotniczego, wzrosła jakość podróżowania. Stworzono też nowe możliwości rozwoju cargo lotniczego. Jedno z obiecujących ogniw tego systemu tworzy Airport Katowice w Pyrzowicach, którego gospodarzem jako prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego jest pan Artur Tomasik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto