Kilka dni temu spaliły sie pomieszczenia gimnazjum dla dzieci niewidomych w Laskach. Ośrodkiem dla dzieci niewidomych zajmują się siostry zakonne. Ośrodek finansowany jest w dużej mierze z datków.

Pożar, który wybuchł 18 listopada, strawił kilka klas i większą część konstrukcji dachu budynku. Zniszczył lub uszkodził część wyposażenia, między innymi kilkanaście brajlowskich maszyn do pisania, podręczniki i inne specjalistyczne pomoce szkolne dla niewidomych.

Akcja pomocy ośrodkowi rozszerza się. Biorą w niej udział także motocykliści, którzy byli częstymi gośćmi sióstr i dzieci, a teraz rozpowszechniają informację o tragedii poprzez internet i swoje fora motocyklowe. Każdy, kto chce pomóc, może to zrobić, wpłacając pieniądze na konto ośrodka:

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, Laski, ul. Brzozowa 75, 05 - 080 Izabelin. Bank BRE SA, numer: 02 1140 1010 00 4399 5800 1002, z dopiskiem "pożar". W sprawie pomocy rzeczowej można się kontaktować bezpośrednio z ośrodkiem, pod numerami telefonu: (022) 752 32 23 lub (022) 752 30 00.

info 1
info 2

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!