Benito Mussolini Benito Mussolini

Benito Mussolini (© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Bundesarchiv_Bild_183-2007-1022-506,_Italien,_deutsche_Frontk%C3%A4mpfer_in_Rom_crop.jpg&filetimestamp=)

Na aukcjach internetowych czasami można kupić wiele dziwnych rzeczy. Przedmiotem jednej z nich jest mózg i krew Mussoliniego.

Aukcja została zamieszczona w serwisie E-bay. Cena wywoławcza wynosiła 15 tysięcy euro. "Przedmioty" wystawiono bez zgody rodziny Mussoliniego.

Wnuczka faszystowskiego przywódcy Włoch tłumaczy, że mózg i krew jej dziadka przechowywane były w poliklinice w Mediolanie i to stamtąd "zostały zabrane". Prawdopodobnie aukcja została usunięta, gdyż nie można jej zlokalizować.

Benito Mussolini, był przywódcą włoskich faszystów i przez ponad 20 lal premierem Włoch. Odgrywał najważniejszą rolę w państwie.

Źródło tvn24

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!