MŚ w Daegu. Polska sztafeta 0,01 s od medalu!

Łukasz Wolski
Polska sztafeta 4 x 100 zajęła 4. miejsce w finale tej konkurencji. Do medalu zabrakło zaledwie 0,01 sekundy. Piąta w finale rzutu młotem była Anita Włodarczyk.

Polacy po doskonałym starcie w półfinale (czas 38,37 - o 0,04 s gorszy od rekordu Polski) znaleźli się wśród ośmiu najszybszych sztafet świata. W finale nasi reprezentanci otarli się o medal, ulegając trzeciej sztafecie (Saint Kitts and Nevis) zaledwie o 0,01 s. To piąte czwarte miejsce naszych reprezentantów na tych mistrzostwach. Pierwsze miejsce zajęła Jamajka ustanawiając nowy rekord świata (37.04). Srebrny medal dla Francji.

Polacy wystąpili w składzie: Paweł Stempel, Dariusz Kuć, Robert Kubaczyk, Kamil Kryński.

Włodarczyk, mistrzyni i była rekordzistka świata, nie była faworytką tego konkursu. Wszystko przez kontuzje, które uniemożliwiały jej trening w tym sezonie.

Polka swój najlepszy wynik osiągnęła w pierwszej próbie. Wynik 73.56 starczył jednak tylko na 5. miejsce.

Bardzo niespodziewanie tytułu mistrzyni świata nie wywalczyła faworyzowana Niemka Betty Heidler. Lepsza okazała się Rosjanka Lysenko. Brąz dla reprezentantki Chin Zhang.