MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polskie łyżwiarki trzecie na świecie!

Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Polskie łyżwiarki szybkie zdobyły w Heerenveen brązowy medal w wyścigu drużynowym mistrzostw świata. Biało-czerwone, podobnie jak podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver, pokonały w bezpośredniej walce o podium Rosjanki.

Podopieczne Ewy Białkowskiej startowały w ostatniej, czwartej parze z Rosjankami. Rywalki długo prowadziły, ale nasze reprezentantki odrabiały stratę i ostatecznie na mecie były lepsze od rywalek. Dla Polski to pierwszy krążek w historii tej imprezy.

Polskie panczenistki wywalczyły w igrzyskach olimpijskich w Vancouver w tej konkurencji także brązowy medal. Biało-czerwone wystąpiły w składzie Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak. Mistrzostwo świata wywalczyły Holenderki, które okazały się lepsze od Kanadyjek.

Wcześniej Polki startowały w wyścigu na 1500 metrów. Najlepsza z nich Natalia Czerwonka zajęła dziesiąte miejsce, Katarzyna Woźniak była osiemnasta, a Luiza Złotkowska dwudziesta pierwsza.