Mistrzostwa Świata w w Oslo trwają już od wtorku, jednak prawdziwa rywalizacja skoczków zaczyna się dzisiaj. Dziś bowiem rozegrany zostanie indywidualny konkurs na skoczni normalnej. Na starcie do rywalizacji o tytuł Mistrza Świata stanie czwórka biało-czerwonych.

Skocznia Midtstubakken w Oslo-Hollmenkolen to obiekt o punkcie konstrukcyjnym K-95 i rozmiarze (HS) 106 metrów. Został zbudowany specjalnie na tegoroczne Mistrzostwa Świata. Zastąpił wyburzoną skocznie K-85.Rekord skoczni obecnie wynosi 108,5 metra i należy do Rafała Śliża i Niemca Felixa Schoft.

Wczorajsze kwalifikacje zakończyły się wygraną Japończyka Daiki Ito-102.0m, który nieznacznie notami wyprzedził Słoweńca Roberta Kranjca (102m). Trzecie miejsce z wynikiem 102,5m zajął Niemiec Michael Uhrmann. Bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Żyła. Polak dotknął nartami zeskoku dopiero na 101 metrze, co pozwoliło mu zając wysokie czwarte miejsce. Bez większych kłopotów przez eliminacje przebrnął również debiutujący na mistrzostwach świata seniorów junior Tomasz Byrt.

Ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentował się nasz główny faworyt do medalu w Oslo Adam Małysz (100,5m). "Orzeł z Wisły" okazał się najlepszy wśród zawodników, którzy miejsce w konkursie mieli już zapewnione.Daleko skakał również Gregor Schlierenzauer 100.0m oraz Andreas Kofler 95,5m , Norweg Tom Hilde 94,5m. Kamil Stoch podobnie jak Thomas Morgenstern, Simon Ammann i Severin Freund zrezygnował ze skoku w kwalifikacjach.

Bardzo dobre skoki Małysza stawiają go w gronie potencjalnego kandydata do złotego medalu.
Faworytów jest co najmniej kilku. Piekielnie mocny jest Thomas Morgenstern, który wygrał wszystkie treningi, w których wystartował. O podium zapewne powalczy również będący w wysokiej formie Gregor Schlierenzauer oraz zawsze walczący do końca jak fighter Simon Ammann.

Możliwie że do walki o podium włączy się ktoś z poza grona faworytów Kamil Stoch, Anders Jacobsen, czy któryś z dwójki Niemców Freund - Uhrmann.

Trzymajmy mocno za całą czwórkę biało-czerwonych. Wszyscy są w wysokiej formie co pokazały skoki kwalifikacyjne a to wróży bardzo dobrze przed jutrzejszym konkursem drużynowym. Zatem zasiądźmy dziś przed telewizory i dmuchajmy mocno w odbiorniki aby nasze Orly leciały jak najdalej.


Zapraszamy na bezpośrednią relacje z konkursu na W24.pl. Początek o godzinie 15.


Weekendowy program zawodów w Oslo:

Sobota, 26 luty 2011
14:00 seria próbna - mężczyźni (K-95)
15:00 pierwsza seria konkursowa - mężczyźni (K-95)

Niedziela, 27 luty 2011
09:00 oficjalny trening - mężczyźni (K-95)
14:00 seria próbna - mężczyźni (K-95)
15:00 pierwsza seria konkursowa - mężczyźni, konkurs drużynowy (K-95)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!