Wraz ze zbliżającym się wielkimi krokami początkiem Open'era, festiwalowy rozkład jazdy zaczyna gęstnieć. Nowe wieści jak zwykle ucieszą rzesze.

Mumford and Sons byli na pewno ogromnie oczekiwanym zespołem jeszcze dwa lata temu - wydali "Sigh no More" i dołączyli do rozbudowanej już wówczas sceny alternatywnego folka. Wpisali się akurat gdzieś pomiędzy wschodnią przaśność Beirut, a bardziej amerykańskie podejście do neofolków w wydaniu Midlake czy Fleet Foxes. Obecnie pracują nad następcą swojego debiutu, więc ich pierwszy w Polsce koncert będzie zapewne mieszanką dobrze znanych utworów i premier.Poza tym pojawią się jeszcze trzy zespoły: The Maccabees, nie po raz pierwszy w kraju tym razem, ale z nową, wydaną kilka tygodni temu płytą. Ci panowie z Brighton specjalizują się w tanecznych alternatywnych rockach, spodziewać się można więc szalonych pląsów na trawie. Orbital również nieobcy są polskiej publiczności, ci jednak, którzy lubują się w klasykach tanecznej alternatywy, będą uszczęśliwieni ich kolejnym występem. Podobnie sprawa ma się z Toro Y Moi, który od swojego pierwszego koncertu u nas około dwóch lat temu pojawia się nad Wisłą regularnie i nie słabną zachwyty wokół jego osoby. Z chill wave'm w takim wydaniu wypada się dobrze w każdym miejscu na świecie i o każdej porze, więc i w Gdyni w pierwszy weekend lipca wpasuje się fantastycznie w klimaty i oczekiwania.

Zapraszamy na Openera 4-7 lipca na lotnisku Babie Doły w Gdyni.

Znajdź nas też na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!