"Kometa nad Dolina Muminków" "Kometa nad Dolina Muminków"

"Kometa nad Dolina Muminków"

Od najbliższego piątku filmowa uczta czeka fanów kultowej rodziny Muminków. Do kin wchodzi film "Muminki w pogoni za kometą". Dolina sympatycznych stworków zmieni się nie do poznania...

Niepokojąca szarość zapanowała w pieknej Dolinie Muminków. Szare drzewa, szare niebo, szary muminkowy domek... Skąd ta zmiana? Czy to oby nie koniec świata?

Odpowiedzi na to poważne pytanie poszukają bajkowi bohaterowie: Muminek, rodzina Muminka i ich przyjaciele.

Polski dubbing stworzyła gwiazdorska ekipa. Narrator otrzymał głos Zbigniewa Zamachowskiego. Marcin Bosak to Muminek.Tata Muminka to Leszek Lichota. Jego żona - Mama Muminka mówi głosem Ewy Konstancji Bułhak. Panna Migotka zśmieje się charakterystycznym śmiechem Katarzyny Pakosińskiej. Usłyszymy również głosy: Janusza Chabiora (Włóczykij), Macieja Więckowskiego (Migotek), Tomasza Tyndyka (Ryjek), Bartosza Turzyńskiego (Piżmowiec).

Całość okrasi muzyka duetu Björk-Rokicki.

Film powstał w koprodukcji finlandzko-polsko-brytyjskiej. Wyreżyserowała go Maria Lindberg. Autorami scenariusza są Joel Backström i Livo Barycznych. Produkcja jest ekranizacją "Komety nad Doliną Muminków" autorstwa fińskiej pisarki Tove Janssona. Film powstał na bazie wybranych odcinków polskiego serialu "Opowiadania Muminków".Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!