Mundial 2010: Argentyna na kolanach

kamil156@op.pl
W meczu pomiędzy Niemcami a Argentyną, w ćwierćfinale mistrzostw świata w RPA, nasi zachodzi sąsiedzi rozbili Albicelestes aż 4:0 (1:0).

Na poprzednim mundialu w Niemczech cztery lata temu gospodarze potrzebowali dogrywki i rzutów karnych, by pokonać Argentynę. Tym razem było inaczej. Już w trzeciej minucie Niemcy zdobyli bramkę za sprawą Thomasa Muellera.

Argentyńczycy byli absolutnie zaskoczeni i bezradni w tych pierwszych minutach spotkania. Niemcy jeszcze kilka razy bez większych problemów wchodzili z piłką w ich pole karne, a od straty drugiego gola Albicelestes ratowało tylko szczęście.

W 22. minucie Messi dograł piłkę do Teveza, ale piłkarza Argentyny uprzedził Neuer, wyciągając mu piłkę spod nóg. Niemcy odpowiedzieli kilka sekund później. W pole karne dogrywał Mueller, ale Klose w doskonałej sytuacji przestrzelił z dwunastu metrów, marnując stuprocentową sytuację na podwyższenie prowadzenia.

Po przerwie zaatakowała Argentyna. Już w 46. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Rodriguez, ale jego strzał został zablokowany. Kilka sekund później Di Maria uderzył z ponad dwudziestu metrów ale niestety obok słupka bramki.

Niewykorzystane sytuacje mają to do siebie na ogół się mszczą. I tak było tym razem. W 68. minucie Mueller, przewracając się zdołał dograć do Podolskiego, który idealnie wyłożył piłkę Miroslavowi Klose, a ten pewnie wbił ją do pustej bramki. W 74. minucie było już 3:0. Bastian Schweinsteiger wpadł w pole karne i z dziecinną łatwością minął trzech obrońców Argentyny, z linii końcowej zagrywając wprost pod nogi Friedricha, a ten trafił do bramki Argentyny.

W 89. minucie Miroslav Klose dobił podopiecznych Diego Maradony, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Niemcy tym samym rozbili swoich przeciwników, potwierdzając, że ich jedynym celem w RPA jest zdobycie mistrzostwa.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani