Na jednej powierzchni wystawowej można zobaczyć Michaela Jacksona, Lady Gagę czy Batmana…Gdzie? W Muzeum Figur Woskowych we Wrocławiu. Jego otwarcie nastąpiło w styczniu 2017 roku.

Muzeum Figur Woskowych we Wrocławiu to pierwsza taka placówka na Dolnym Śląsku. Daleko jej, co prawda do znanego na całym świecie londyńskiego zbioru, który powstał z inicjatywy Madame Tussauds i liczy kilkaset figur, ale… od czegoś trzeba zacząć. Wrocławska galeria zgromadziła już siedemdziesiąt woskowych postaci. W planach są kolejne.

Muzeum reklamuje się w następujący sposób: „Marzysz o selfie z Królem Julianem? Chciałbyś spotkać kultowych bohaterów z komiksów lub odbyć podróż w czasie? Dlaczego nie! W naszym muzeum figur woskowych wszystko jest możliwe.”* To prawda, wśród eksponatów są postacie kochane przez dzieci: Shrek, pies Scooby-Doo, Spiderman i wiele, wiele innych.

Figury zgromadzone we wrocławskiej galerii przedstawiają również ikony popkultury, gwiazdy kina. Jeżeli ktoś bardzo chce zrobić sobie zdjęcie z Katy Perry, Jackem Sparrow z "Piratów z Karaibów"albo Agentem 007 ( Daniel Craig ) to powinien galerię odwiedzić. Udostępnione postacie można dotykać, obejmować a nawet… całować. Bezkarność takich zachowań gwarantuje Adam Żonkowski – właściciel muzeum.

Wrocławskie figury wykonane zostały z mieszanki wosku, silikonu, gumy czy styropianu z gipsem. Ich twórcami są rzeźbiarze z Wrocławia, Gdańska i Łodzi. Praca nad jednym eksponatem trwa nawet do pół roku, jego koszt wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Na terenie muzeum znajduje się restauracja, mała sala multimedialna oraz kącik gdzie można przebrać się za różne postacie. Zwiedzający mają do dyspozycji: peruki, kapelusze, okulary, maski.

Placówka organizuje także warsztaty ceramiczne w trakcie, których można własnoręcznie wykonać figurki z gliny, a następnie je pomalować. Prace robione są pod okiem instruktora. Wykonane dzieła można zabrać do domu.

Na oficjalnej stronie placówki organizatorzy zachęcają do odwiedzania muzeum w następujący sposób: „Przeżyj niezapomnianą przygodę, stań oko w oko z gwiazdami i bohaterami bajek”. Jeżeli ktoś ma ochotę na taką przygodę to powinien koniecznie przyjść. Rozrywka dla całej rodziny gwarantowana.

Muzeum Figur Woskowych
50-082 Wrocław ul. Piotra Skargi 18,
Wzgórze Partyzantów,
(wejście od ul. Nowej - dawne Kazamaty)
Bilet ulgowy (dla dzieci do 12 lat) kosztuje 18 złotych, bilet normalny 25 złotych, a rodzinny (dwie osoby dorosłe, dwoje dzieci, Karta Dużej Rodziny) 75 złotych.

*http://www.wytworniafigur.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!