Anna Maria Jopek zaśpiewa przed Stingiem, Eric Clapton nagrywa ze swoją byłą dziewczyną, a U2 brzmi klubowo.

Otwarcie stadionu, czyli Jopek śladami Jopa


20 września, na koncercie z okazji otwarcia pierwszego polskiego stadionu na Euro 2012, wystąpi we Wrocławiu Sting, którego supportować będzie Anna Maria Jopek. Jak przyznaje artystka, od lat jest wierną słuchaczką brytyjskiego muzyka. Sting będzie promował swoją najnowszą płytę "Symphonicity", a Jopek wykona swoje utwory inspirowane polską muzyką ludową. Obu muzykom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna. Biletów na to wydarzenie już nie ma. Jopa (tego z Wisły Kraków) w Poznaniu pokochali, jak będzie z Jopek? Zobaczymy i usłyszymy.

Władca gitary, czyli wrześniowy powrót króla


Swoją nową płytę zapowiedział legendarny gitarzysta - Eric Clapton. Od wydania ostatniego albumu minęło już 5 lat. Swój 19. krążek nagrywa we współpracy z byłą dziewczyną - Sheryl Crow, z którą spotykał się w 1996 roku. Album pod tytułem "Clapton" ukaże się już we wrześniu. "Nowa płyta będzie eklektyczną mieszanką piosenek, które właściwie nie miały się ukazać. Jest dla mnie wielką niespodzianką i myślę, że będzie niespodzianką również dla moich fanów" - zdradził sam zainteresowany. Jaki z tego morał? Nigdy nie pisz utworów z myślą, że nigdy ich nie wydasz, bo nawet jeśli nie zrobisz tego Ty, to zrobi to Twoja rodzina po Twojej śmierci (patrz Jackson, Cobain etc.).

Dyskoteka gra, czyli U2 zmienia orientację


Bono ujawnił zaskakujące plany grupy, która (jak na U2, a nie U1 przystało) szykuje jednocześnie dwa nowe albumy. W najbliższym czasie planują wydać płytę z muzyką czysto rockową, a także z muzyką... klubową. Artysta przyznał w rozmowie z magazynem "Rolling Stone", że U2 pracuje nad albumem, który ma mieć "klubowe brzmienie". To nie pierwszy kontakt irlandzkiej formacji z muzyką elektryczną. Wcześniejsze kontakty miały miejsce na zupełnie nietrafionym albumie "Pop". Bono to jednak muzyk ambitny, który łatwo się nie poddaje. A podobno nie ma nic gorszego niż ambitni rodzice...

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!