Kult zagra mimo braku prądu, Monika Brodka kręci z Pogodno, a Sex Pistols powalają "zelektryzowanym aldehydami" zapachem.

MTV Unplugged, czyli Kult w kultowej serii


We wrześniu tego roku formacja Kazika Staszewskiego, jako czwarty polski zespół wystąpi w prestiżowym cyklu koncertów MTV "Bez prądu". Będzie to pierwszy, czysto akustyczny koncert w 28-letniej historii grupy. Przed Kultem dla MTV zagrali: Kayah, Hey i Wilki, a także: Nirvana czy Pearl Jam. Utwory, które wykona Kult, poznamy dopiero w dniu koncertu. Zostanie on zarejestrowany i wydany na płycie DVD. Który polski zespół będzie następny? Z niecierpliwością czekamy już na występ Audiofeels Unplugged.

"Granda", czyli zadziorne oblicze Brodki


Na 20 września przewidziana jest premiera nowej płyty Moniki Brodki "Granda". Do tej pory artystka raczej stroniła od humoru i absurdu. Ma się to zmienić dzięki współpracy z Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem z grupy Pogodno. Na "Grandzie" usłyszymy także góralskie instrumenty, na których zagra m.in. ojciec wokalistki. "Powstała piorunująca mieszanka góralskich guseł z klubową energią". Producent płyty, Bartek Dziedzic dodaje także, że "Góralszczyzna ma wiele wspólnego z punk-rockiem. To podobna energia i zadzior". Pierwszym polskim punkiem był przecież Janosik.

Duch punkowy, czyli zapach Sex Pistols


Francuska firma Etat Libre D'Orange stworzyła nową serię perfum "Sex Pistols". Zapach jest świeży, lekko cytrynowy, zaostrzony czarnym pieprzem, z nutką paczuli. Brzmi co najmniej niesexpistolsowo. "Poczujesz przypływ czystej energii" - zapewnia producent. Sam zapach opisuje jako "duch punkowy", zainspirowany legendarnym nagraniem "God Save The Queen". "Musisz buntować się przeciw tradycji, zwalczać konformizm i lekceważyć zapachowe konwencje" - przekonują producenci. Po perfumach punkowych, czekamy na "zapach hipisa".

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!