(© mat. organizatora)

11 września Arena di Verona stała się centrum muzyki Fryderyka Chopina. Tego dnia polscy artyści wzięli udział w projekcie ROCK LOVES CHOPIN w reżyserii Andrzeja Matusiaka.

Klasycznie, jazzowo i rockowo interpretowali muzykę Fryderyka Chopina: Karol Radziwonowicz, Leszek Możdżer, Anna Serafińska, najlepsi polscy gitarzyści rockowi tworzący grupę – ROCK LOVES CHOPIN, zespół FUSION STRING ENSEMBLE i Orkiestra Symfoniczna im.Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Choreografię przygotowała Marzena Barcik oraz jej grupa dynamicznych tancerzy FOLIES DANCE COMPANY.

Gośćmi specjalnymi projektu był młody włoski pianista Niccolò Spoletini oraz włoskie chóry dziecięce "Coro giovanile femminile di S. Zeno di Montagna, " I bambini di Bure".

Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Brawurowe wykonanie mazurków, polonezów i nokturnów Chopina okazało się wyjątkowym oraz zaskakującym doświadczeniem zarówno dla włoskiej jak i polskiej publiczności i wręcz hipnotyzowały widzów, którzy na zakończenie owacyjnie podziękowali polskim artystom za wspaniały występ.

Była to pierwsza tak wielka polska produkcja w tym prestiżowym amfiteatrze i jedno z największych polskich widowisk jakie zaprezentowano kiedykolwiek w Europie Zachodniej.

Producentem koncertu była Stołeczna Estrada - instytucja kultury m. st. Warszawy.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!