Reklama Festiwalu Muzyki Filmowej na krakowskim Rynku Reklama Festiwalu Muzyki Filmowej na krakowskim Rynku

Reklama Festiwalu Muzyki Filmowej na krakowskim Rynku. (© Krzysztof Krzak)

W najbliższy czwartek, 20 maja 2010 roku, rozpocznie się w Krakowie III Festiwal Muzyki Filmowej. Potrwa trzy dni. Dni wypełnione koncertami, spotkaniami z fanami, projekcjami filmowymi.

Pierwszym wielkim wydarzeniem festiwalu będzie koncert na krakowskich Błoniach, w którym wystąpią: Leszek Możdżer, Tan Dun (chiński dyrygent i kompozytor muzyki, m.in. do filmu "Przyczajony tygrys, ukryty smok"). W programie - światowa prapremiera "The Hero Concerto". To projekt przygotowany specjalnie na FMF.

Podczas kolejnych dni na Błoniach odbędą się widowiska z muzyką Shigeru Umebayashi (m.in. "Dom latających sztyletów", "Cesarzowa"; wśród wykonawców znajdzie się także wybitna polska sopranistka, Ewa Małas - Godlewska) oraz Howarda Shore'a z muzyką z trylogii "Władca Pierścieni" Petera Jacksona.

Organizatorzy zadbali też o najmłodszych kinomanach, dla których przygotowali cykl "Disney - Królestwo Muzyki" z kompozycjami Alana Menkena z takich filmów jak "Śpiąca królewna", Piękna i Bestia", "Pocahontas". Na scenie kina Kijów pojawią się m.in. Natalia Kukulska, Kuba Molęda, Karolina Trębacz, Łukasz Dziedzic, Akademicki Chór Politechniki w Gliwicach i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego.

W kinie Pod Baranami odbędą się projekcje wybranych filmów z muzyką gości festiwalowych: Duna, Shore'a i Umebayashiego. Będzie można zobaczyć m.in. "Hero", "Spragnieni miłości", "Filadelfia", "2046". Z wymienionymi kompozytorami widzowie będą się mogli spotkać w Punkcie Informacyjnym Festiwalu Muzyki Filmowej na Rynku Głównym przy Wieży Ratuszowej.
Natomiast w Pawilonie Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych 2 toczyć się będą dyskusje (Akademie Festiwalowe) na takie tematy, jak: Muzyka filmowa w Internecie, Promowanie muzyki filmowej, Praca nad soundtrackiem z udziałem gości specjalnych festiwalu: dziennikarze, pisarze, producenci, instrumentaliści.

Organizatorami III Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Radio RMF Classic. Dziennikarka tego radia, Magdalena Miśka - Jackowska, poprowadzi wraz z aktorem, Bartkiem Kasprzykowskim, festiwalowe imprezy.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.fmf.fm/pl.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!