Anna Jurksztowicz zaskoczy zapewne wielu swoich fanów wydaną właśnie przez producenta z USA i Polskie Radio swoją nową płytą pt. "Poza czasem: muzyka duszy" z polskimi tekstami. Premierowy koncert 12 V 2014 r. g. 18, EMPiK, Warszawa


Najnowsza płyta Anny Jurksztowicz przypomni o talencie wokalnym i poetyckim tej jednej z najpopularniejszych gwiazd polskiej piosenki i estrady. Obecna na co dzień swoim głosem we wciąż przypominanych filmach i serialach takich jak "Na dobre i na złe", "Matki żony i kochanki" czy filmach kinowych od "Kingsajzu", gdzie śpiewała przebój "Zmysły Precz" a także w rozlicznych koncertach estradowych z udziałem jej męża kompozytora Krzesimira Dębskiego, tak naprawdę nigdy nie zeszła z firmamentu gwiazd piosenki.


Tym razem jednak wydarzenie jest ze wszech miar wyjątkowe i bardzo ambitne. Oto dostaniemy krążek o treści bardziej kontemplacyjnej, dojrzałej. Piosenkarka przekroczyła 50 rok życia i jak ... amerykańskie gwiazdy w jej wieku zachowała imponującą urodę, co widać szczególnie we wspaniałym nagraniu muzyki filmowej dla Telewizji "Polonia" w 2012 roku.


Płyta "Poza czasem: muzyka duszy" poruszy w wielu fanach muzyki pop wielkie pokłady wrażliwości. Nagranie bardzo polskiej płyty powstało w renomowanym studio amerykańskim, jest efektem Jej współpracy z producentem muzycznym z Kalifornii -Thomasem Barquee, który dla amerykańskiego wydawnictwa Spirit Voyage wyprodukował m.in. albumy kultowej wśród zachodnich joginów śpiewaczki Snatam Kaur. W programie "Pytanie na śniadanie" artystka powiedziała m. in. : "Zawiera 12 utworów:

1. Poza czasem (Radio remix) (muz. Thomas Barquee, Anna Jurksztowicz / sł. Olga Pietkiewicz)
2. O duszo ma (Oh, my Soul) (muz. Thomas Barquee, Snatam Kaur / sł. Anna Jurksztowicz)
3. Gobinde, mukande (muz. Anna Jurksztowicz / sł. trad. sikh mantra
4. Pieśń baobabu (The Baobab Tree Song ) (muz. Krzesimir Dębski / sł. Jacek Skubikowski)
5. Om Namah Shivaya (muz. Thomas Barquee, Anna Jurksztowicz / sł. trad. hindi mantra)
6. Poza czasem (wersja medytacyjna) (muz. Thomas Barquee, Anna Jurksztowicz / sł. Olga Pietkiewicz)
7. Jesteś dniem wczorajszym SKY Egiptian Opera (wersja w języku angielskim) (muz. Marek Żebrowski, ASCAP/ sł. Jolanta Trela – Ptaszyńska)
8. Jesteś dniem wczorajszym SKY Egiptian Opera (wersja w języku polskim) (muz. Marek Żebrowski, ASCAP/ sł. Jolanta Trela – Ptaszyńska tłum. tekstu Marek Żebrowski)
9. Abendempfindung (wersja w języku niemieckim) (muz. W. A. Mozart / sł. J.H. Campe)
10. Łza Mozarta (Abendempfindung wersja w języku polskim) (muz. W. A. Mozart / sł. J.H. Campe / tłum. Anna Jurksztowicz)
11. Wieczny słońca blask (Long Time Sun) (muz. Thomas Barquee, Snatam Kaur / sł. Anna Jurksztowicz)
12. Poza czasem (wersja a capella) (muz. Thomas Barquee, Anna Jurksztowicz / sł. Olga Pietkiewicz

Śpiewa oczywiście o miłości, marzeniach, otaczającym pięknie wewnętrznym i zewnętrznym, marzeniach, o egzotycznym świecie kultury Indii, Afryki i Europy.

Anna Jurksztowicz: "Poza czasem:
O duszo ma cóż Ciebie tak gna
W tej marnej grze Ty wciąż gubisz się
Wiec stań i otwórz się
Śpiewaj swą pieśń najpiękniej tak
Aby nie śpiewać jej znów
Pokochaj tak raz lecz mocno tak
Żeby nie musieć kochać znów..."Producent i dystrybutor płyty zaprasza na jej premierę w Warszawie 12 maja 2014 roku o godz. 18.00. Będzie to koncert Anny Jurksztowicz w w warszawskim EMPiK "Junior", ul. Marszałkowska 104/122

http://www.youtube.com/watch?v=kTec-iYHlV0

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!