Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na co do kina w tym tygodniu? Wśród premier "Łowca i Królowa Lodu", "Mustang", "Hardcore Henry" (zwiastuny)

Redakcja Wiadomości24.pl
Redakcja Wiadomości24.pl
"Łowca i Królowa Lodu" z Charlize Theron i Emily Blunt czy "Królowa Pustyni" z Nicole Kidman? W tym tygodniu do wyboru mamy wiele ciekawych premier. Na uwagę zasługuje nominowany do Oscara "Mustang". Fani kina akcji mogą wybrać się na film "Hardcore Henry". To jednak nie koniec. Sprawdźcie, co jeszcze będzie można zobaczyć na ekranach.

Łowca i Królowa Lodu

"Łowca i Królowa Lodu" to prequel filmu "Królewna Śnieżka i Łowca" osadzony na wiele lat przed pojawieniem się Królewny Śnieżki. W tym filmie zobaczymy starcie znanej nam już królowej Ravenny z jej siostrą Freyą. Atutem produkcji jest jej obsada. Na ekranie zobaczymy Charlize Theron, Chrisa Hemswortha, Emily Blunt, Jessikę Chastain.

Mustang

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu. "Mustang" został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Królowa Pustyni

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej "zarozumiała pannica z Oxfordu". Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym: miłością. Na ekranie zobaczymy Nicole Kidman, Jamesa Franco, Damiana Lewisa i Roberta Pattinsona.

Hardcore Henry

Takiego filmu w historii kina jeszcze nie było. Widz nie jest już tylko widzem ale uczestnikiem wydarzeń. W rolach głównych Tim Roth (Nienawistna ósemka, Pulp Fiction) oraz Sharlto Copley (Dystrykt 9, Elizjum). "Hardcore Henry" zdobył Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2015 roku.

Gejsza

Podczas pobytu w więzieniu Kolos (Konrad Eleryk) ma tylko jednego gościa: piękną Velvet (Marta Żmuda Trzebiatowska), która po wejściu do pokoju widzeń zaczyna... zdejmować z siebie ubranie. Okazuje się, że jest „prezentem” od Igora (Mieczysław Zbrojewicz), właściciela nocnego klubu Gejsza, w którym Kolos pracował jako ochroniarz i do którego wraca po odbyciu kary. Tam zauważa go i docenia Hajs (Marian Dziędziel), szef lokalnej mafii.

Pięćdziesiąt twarzy Blacka

Etatowi rozśmieszacze Ameryki – Marlon Wayans i Michael Tiddes, twórcy uwielbianych na całym świecie serii „Straszny film” i „Dom bardzo nawiedzony” powracają z bezkompromisową parodią megahitu na podstawie bestsellera E.L. James. W obsadzie arcydowcipnej odpowiedzi na „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, w której – jak zapewniają jej producenci – „seks i humor idą ręka w rękę”, zobaczymy plejadę hollywoodzkich piękności, gwiazdy komediowych hitów „Kac Vegas” i „Druhny” oraz – uwaga - Jane Seymour, czyli niezapomnianą Doktor Quinn z wielkiego serialowego przeboju.

Cień

Przeszkolony do zabijania z zimną krwią, były żołnierz, niespodziewanie dla samego siebie zakochuje się w żonie milionera (Diane Kruger), którą ma chronić. Czy jest granica, której nawet w imię prawdziwej miłości, przekraczać nie wolno? Czy instynkt, który popycha go do działania, będzie dla niej ratunkiem, czy pułapką? Co jest realnym zagrożeniem, a co jedynie wytworem jego wyobraźni? W rolach głównych Matthias Schoenaerts i Diane Kruger.

Bóg nie umarł 2

Czy sprawy wiary można rozstrzygać przed sądem?

„Bóg nie umarł 2″ to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych. Druga część filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tysięcy polskich widzów.

Grace jest nauczycielką historii w liceum. Podczas prowadzenia lekcji odpowiada na pytanie uczennicy wspominając przy tym działalność Jezusa Chrystusa. Dyrekcja szkoły zarzuca jej złamanie przepisu o świeckości instytucji państwowej. Jeśli Grace przeprosi sprawa zostanie rozstrzygnięta polubownie i zachowa pracę. Jeśli nie, sprawa trafi do sądu i wówczas kobieta może stracić wszystko łącznie z prawem do wykonywania zawodu. Rozpoczyna się pasjonujący sądowy spór.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto