Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na pięć dni przed startem Euro 2012

Ireneusz Mosiczuk
Ireneusz Mosiczuk
Wolontariusz UEFA.
Wolontariusz UEFA. Materiał promocyjny
Do rozpoczęcia zmagań na stadionach i wspólnej zabawy kibiców pozostało 5 dni. Jak wyglądają przygotowania służb zabezpieczających imprezę, jakie przygotowały informacje i poradniki? Spróbujmy prześledzić aktualny stan.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło bezpłatną mobilną aplikację „Check-in Poland".

Zadaniem narzędzia jest umożliwienie zagranicznym kibicom odnalezienie i spotkanie w naszym kraju rodaków. Miejsce spotkania publikować można na swoim profilu na Facebooku.

Aplikacja posiada zakładkę „News” z bieżącymi informacjami na temat bezpieczeństwa, pomocy konsularnej, telefony alarmowe oraz bieżących istotnych wiadomościach.

Aplikację znajduje się pod adresem kliknij.

Służba celna przekazała kibicom w formie broszury poradnik dla kibiców.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że od 4 czerwca do 1 lipca zostanie przywrócona kontrola na granicy z Litwą, Czechami i Niemcami.Poradnik kibica

Policja stan gotowości ogłosiła 15 maja o godz. 8 rozpoczęciem działania sztabu dowódcy operacji policyjnej mieszczącym się w Centrum Szkoleniowym Policji w Legionowie.

Nad bezpieczeństwem kibiców czuwać będzie:
W Warszawie będzie to ok. 2,4 tys. policjantów, 15 psów służbowych oraz dwa śmigłowce. W Poznaniu - ponad 1,3 tys. policjantów, 20 psów służbowych oraz dwa śmigłowce. We Wrocławiu - ponad 1,1 tys. policjantów, 20 psów służbowych oraz 3 śmigłowce. W Gdańsku ponad 1,2 tys. policjantów, 12 psów służbowych oraz dwa śmigłowce.

Działania policji wesprze Żandarmeria Wojskowa, która od 1 lipca uzyskała na czas trwania Euro 2012 uprawnienia policji, m.in. do legitymowania lub zatrzymywania osób.

Zabezpieczeniem Euro 2012 zajmie się kilkadziesiąt tysięcy osób z policji, żandarmerii, straży miejskiej, straży ochrony kolei.

Służby medyczne. W stan gotowości całodobowej i współpracy postawione zostały: Główny Inspektor Sanitarny, Główny Inspektor Farmaceutyczny, Narodowe Centrum Krwi, Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Sanepid, poza rutynowi kontrolami stanu zabezpieczenia miejsc pobytowych, stadionów i stref kibica wydał ulotkę „Kibicuj zdrowiu”, zamieszczając w niej 5 zasad bezpiecznego i zdrowego kibicowania. Kibicuj zdrowiu
Dwujęzyczna broszura, sygnalizuje podstawowe zasady higieny podczas trwania imprezy.

Osoby, które zachorują podczas mistrzostw, otrzymają pomoc w punktach medycznych na stadionach i w Strefach Kibica; do przyjęcia chorych są przystosowane szpitale i podstawowa opieka zdrowotna. Zabezpieczenie medyczne i ratownicze stadionu obejmuje działania lekarzy stadionowych, patroli pieszych, punktów pomocy medycznej i karetek stacjonujących podczas meczu.

W organizację i zabezpieczenie turnieju zaangażowano ponad 170 instytucji.

Przy obsłudze turnieju będzie pracowało ok. 2 500 wolontariuszy miast gospodarzy oraz UEFA.

Znajdź nas na Google+

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto