Na powierzchni ponad 25 tysięcy metrów kwadratowych powstaje na Psim Polu przy ulicy Kiełczowskiej nowoczesne centrum dystrybucyjne TK Maxx.

Do końca 2016 roku zatrudnienie znajdzie tu ponad 1000 osób.

TK Maxx to sieć sklepów detalicznych pracujących według koncepcji „off-price”, czyli oferuje produkty w cenach nawet do 60 proc. taniej i może poszczycić się 13 sklepami na terenie naszego kraju. Do końca tego roku sieć planuje 17 placówek.Obecnie firma wykorzystuje obiekty magazynowe przy ulicy Granicznej o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudnia 140 pracowników. W nowym centrum przy ulicy Kiełczowskiej zatrudnienie początkowo znajdzie 100 osób a do końca 2016 roku, gdy centrum przejmie wszystkie planowane funkcje zatrudni kolejne 1000 osób. Już rozpoczął się nabór na stanowiska menedżerskie.


Co ciekawe obiekt powstaje przy wykorzystaniu rozwiązań ekologicznych, który obejmuje systemy ogrzewania i chłodzenia geotermalnego, magazynowania wody deszczowej w specjalnym zbiorniku retencyjnym oraz wykorzystania paneli słonecznych do podgrzewania wody. Budowa centrum dystrybucyjnego ma zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!