Od 23 marca do końca kwietnia na Śląsku trwać będzie akcja "Fiskus bez tajemnic dla osób niepełnosprawnych".

Wiadomo jak trudno jest osobie niepełnosprawnej dotrzeć do odpowiedniego urzędu, dlatego też śląski oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz śląski Urząd Marszałkowski w Katowicach postanowiły pomóc tym osobom w wypełnianiu podatkowych rozliczeń rocznych i uruchomiły pomoc telefoniczną.

Informacje będą udzielane zainteresowanym we wtorki i czwartki od godz 9 do 15 pod uruchomionym specjalnie telefonem. Co ważne, doradcy, na życzenie petenta będą oddzwaniać na własny koszt, co na pewno spowoduje większe zainteresowanie.

Jak czytamy w komunikacie PAP "Wiceszef śląskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Piotr Maciejewski, zapewnia, że choć akcja została przygotowana z myślą o osobach z niepełnosprawnością z woj. śląskiego, doradcy nikomu nie odmówią informacji - także osobom dzwoniącym spoza regionu." To cenna i ważna wiadomość, bo problem wypełniania zeznań podatkowych dotyczy całego kraju, niestety nie każdy region jest tak pozytywnie nastawiony do osób z niepełnosprawnością, miejmy nadzieję że również inni wezmą przykład i akcja ta obejmie cały kraj w przyszłym roku.

Jak czytamy w komunikacie, pomysł ten popiera szef parlamentarnego zespołu ds. osób niepełnosprawnych, poseł Marek Plura, który podkreśla też, że ponad połowa osób z niepełnosprawnością, to osoby starsze, dla których dostęp do nowoczesnych form komunikowania (np. internetu) jest niewielki.

Źródła:
niepełnosprawni
nowiny.pl


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!