Znajdujący się nad Rosją potężny wyż już przynosi do Polski ulewy i burze. Połamanych drzew i lokalnych podtopień mogą spodziewać się w pierwszej kolejności mieszkańcy Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Później zła pogoda obejmie cały kraj.

W niektórych rejonach kraju może spaść 50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Niewykluczone, że lokalnie pojawi się grad. Wiatr w porywach będzie osiągał prędkość 50-70 km/h.

Możliwe są lokalne podtopienia. Wiatr może łamać gałęzie drzew. Zjawisko będzie powodować utrudnienia w komunikacji, straty w uprawach rolnych, a nawet uszkodzenia budynków. Istnieć będzie realne zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów. Burze nie ominą także Lubelszczyzny, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski czy Pomorza. W ciągu dnia z powodu wzrastającej temperatury będzie ich coraz więcej, a ich intensywność będzie rosnąć. W końcu będą mogły występować na obszarze całego kraju.

Póki co, przed chwilą już druga burza przeszła na Rybnikiem przynosząc bardzo obfite opady deszczu oraz również bardzo liczne wyładowania atmosferyczne. Obecnie zmierza ona w kierunku północnym. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia (w skali dwustopniowej) dla województwa śląskiego, opolskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego, łudzkiego i podkarpackiego. Najprawdopodobniej strefa ostrzeżeń rozciągnie się w późniejszym czasie na pozostałe części kraju.

Zobacz potężny wyż nad Rosją

Śledź burze w internecie TUTAJ i TUTAJ

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!