(© Archiwum KPP Łuków)

Apeli, kampanii edukacyjno-społecznych, konkursów z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego nigdy za wiele by polskie drogi, wzorem krajów Zachodniej Europy, stały się bezpieczne.

W Zespole Szkół w Adamowie odbył się powiatowy finał XIII edycji Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV – VI ze szkół w Wojcieszkowie, Krynce, Krzówce, Jedlance, Łukowie, Adamowie, Jarczewie, Sarnowie, Fiukówce i Jakuszach.
Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Krzówce. Przypomnijmy, że uczniowie tej szkoły wygrali poprzedni finał konkursu, jak również zajęli pierwsze miejsce w finale wojewódzkim w ubiegłym roku.
Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat łukowski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 5 czerwca 2013 roku w Radzyniu Podlaskim.
O tym, że rywalizacja była bardzo wyrównana świadczy dogrywka, którą organizatorzy musieli przeprowadzić aby ustalić kolejność drużyn na podium.
Po zaciętej walce drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sarnowie, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie.
- Widać było, że uczniom bardzo zależało na tym, żeby jak najlepiej zademonstrować swoje umiejętności w rozwiązywaniu testu - opowiada o przebiegu, założeniach i celach konkursu rzecznik łukowskiej Policji nadkom. Andrzej Dudzik. -Wiedzę, którą dziewczęta i chłopcy nabyli będą teraz wykorzystywali w bezpiecznym dojściu do szkoły, podczas ferii i wakacji, a także pobytu w dużym mieście.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!