Radio Zet Radio Zet

Radio Zet (© Drozdi-Pn)

O nagrodę walczy trzynastu dziennikarzy z jedenastu różnych mediów. Nagrody założyciela Radia ZET jest przyznawana od 2005 roku. Zwycięzcę oraz dwójkę wyróżnionych poznamy podczas wieczornej gali, która odbędzie się w Warszawie.

Tegoroczna gala Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego tradycyjnie odbędzie się w warszawskiej Zachęcie. Jak informuje TVN 24, nagrodę otrzymują autorzy materiałów dziennikarskich, które zdaniem kapituły, istotnie wpłynęły na świadomość Polaków, odkrywając przed nimi to, co wcześniej ukryte lub niedopowiedziane. Jest to jedna z bardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce.

W tym roku nominowani do nagrody to: Paweł Gadomski - "Wiadomości" TVP1, Wojciech Jagielski - PAP, Jerzy Jurecki - "Tygodnik Podhalański", Jacek Karnowski - wPolityce.pl, Michał Majewski i Sylwester Latkowski - "Wprost", Ewa Siedlecka - "Gazeta Wyborcza", Wawrzyniec Smoczyński - "Polityka", Joanna Solska - "Polityka", Przemysław Talkowski - "Polsat", Piotr "VaGla" Waglowski - VaGla.pl, Robert Zieliński - "Dziennik Gazeta Prawna", Tomasz Zimoch - "Polskie Radio".

Jak informują organizatorzy, celem konkursu jest nagrodzenie tych, którzy mają odwagę łamać stereotypy, wykraczać poza schematy i zaglądać "za kulisy" otaczającej nas rzeczywistości. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele polskiego dziennikarstwa, rynku mediów i Katarzyna Radziwiłł - córka Andrzeja Woyciechowskiego.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!