Boeing 787 Dreamliner Boeing 787 Dreamliner

Boeing 787 Dreamliner

W piątek 24 czerwca na warszawskim lotnisku im. Chopina wyląduje najnowszy Boeing 787 Dreamliner. Będzie to pierwsza "wizyta" maszyny tego typu w naszym kraju. Samolot przyleci prosto z Paryża. W kwietniu 2012 ma trafić do LOT-u, który tym samym stanie się pierwszą europejską linią posiadającą Dreamlinera w swojej flocie.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Boeing 787 Dreamliner, będący najnowocześniejszym samolotem świata, wyląduje na warszawskim Okęciu w piątek w godzinach rannych i pozostanie tam do soboty. Po wylądowaniu przeholowany zostanie na teren Bazy Technicznej. Maszyna przyleci prosto z pokazu lotnicznego w Le Bourget pod Paryżem. Warszawskie lotnisko będzie jednym z pierwszych pasażerskich portów lotnicznych na naszym kontynencie, na którym samolot zaprezentowany zostanie publicznie.

Na przyjęcie Boeinga 787 doskonale przygotowane jest warszawskie lotnisko. Cztery lata temu wizytowali je przedstawiciele firmy Boeing, którzy bardzo dobrze ocenili możliwości portu, ponadto wyremontowana droga startowa charakteryzuje się większą wytrzymałością, co sprawia, że takie maszyny jak Dreamliner mogą bez problemu regularnie lądować na lotnisku. Udział w piątkowej prezentacji samolotu zapowiedzili m.in.: Waldemar Pawlak oraz przedstawiciele Boeinga.

W kwietniu 2010 do Polskich Linii Lotniczych LOT trafi pierwszy Dreamliner. Kolejne cztery przekazane zostaną od sierpnia do listopada. Pierwszy lot Dreamlinera odbędzie się na jednej ze dotychczacowych tras lub jednym z nowych połączeń do Tokio lub Pekinu, które LOT zamierza w przyszłym roku uruchomić. Spółka liczy, że w ten sposób przyciągnie nie tylko pasażerów z krajów sąsiedzkich, ale i z całej Europy. W sumie w barwach LOT-u pojawić ma sie 8 Dreamlinerów. Samolot ma być podzielony na trzy klasy: biznesową, komfortową ekonomiczną i ekonomiczną. Samolot wydaje mniej hałasu i będzie w stanie przewieźć od 210 do 290 pasażerów w odległość ponad 15 tysięcy kilometrów.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!