(© Robert Pałka/materiały SF TOR)

Najnowszy film Agnieszki Holland pt. "Pokot" zadebiutuje w lutym podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Film "Pokot" Agnieszki Holland powstał w oparciu o książkę "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk. To historia Janiny Duszejko, astrolożki i wegetarianki, która znajduje pewnej nocy ciało swojego sąsiada. Okoliczności śmierci mężczyzny, który parał się kłusownictwem są tajemnicze. Wokół jego zwłok pozostały tylko ślady saren. Wkrótce ofiarami nieznanego sprawcy stają się kolejni myśliwi.

Książka Olgi Tokarczuk na motywach której powstał film określona została jako "thriller moralny z metafizyczną zagadką". Scenariusz to wspólne dzieło pisarki i Agnieszki Holland.

W roli głównej wystąpiła Agnieszka Mandat. Na ekranie zobaczymy też m.in. Wiktora Zborowskiego, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Kota, Borysa Szyca, Jakuba Gierszała.

Zdjęcia do filmu "Pokot" nakręciła Jolanta Dylewska. Obraz ozdobi ścieżka dźwiękowa autorstwa Antoniego Komasy-Łazarkiewicza.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!