Może pomieścić 6296 pasażerów w ponad 2700 kabinach. Największy wycieczkowiec świata, "Harmony of the Seas", wyszedł w morze.

Największy na świecie statek wycieczkowy wyruszył z francuskiego portu Saint-Nazaire w swój pierwszy rejs.
"Harmony of the Seas", o 100 metrów dłuższy od legendarnego Titanica, na razie nie zabrał na pokład pasażerów. Eksperci chcą sprawdzić jak ważący ponad 220 tys. ton gigant będzie się zachowywał na otwartym morzu, m.in. podczas manewrów. Jeśli statek pomyślnie przejdzie wszystkie próby, w swoją pierwszą podróż z pasażerami wyruszy najprawdopodobniej w maju. Celem będzie brytyjski port Southampton. Stamtąd uda się do Barcelony.

"Harmony of the Seas" ma 370 m długości i 66 m szerokości. Może pomieścić 6296 pasażerów w ponad 2700 kabinach. Do ich dyspozycji jest już skompletowana załoga licząca 2384 osoby.

RUPTLY/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!