(© Materiały własne)

Niezwykle popularne ostatnio krótkie formy filmowe tworzone przez amatorów stają się ciekawymi wizytówkami miast i dzielnic Czy Bródno doczeka się swojej filmowej prezentacji?

Dom Kultury Świt, działający na terenie warszawskiego Bródna, postanowił zachęcić mieszkańców do wzięcia w swe ręce telefonów komórkowych i kamer cyfrowych, za pomocą których mogą oni ukazać oryginalny obraz dzielnicy.
„Lubisz film? Ciągnie Cię do kręcenia filmów? Masz coś ciekawego do powiedzenia? Chcesz zaprezentować swą twórczość innym? Nagraj film telefonem komórkowym lub kamerą cyfrową i zdobądź szansę, by Twoją twórczość zobaczyła szeroka widownia” – tak organizatorzy zapraszają mieszkańców do udziału w ogłoszonym właśnie konkursie filmowym.

Czas trwania konkursowego filmu nie może przekroczyć 3 minut, a tematyka musi nawiązywać do warszawskiego Bródna. Można złożyć tylko jedną pracę, która wcześniej nie brała udziału w żadnym konkursie.

Organizatorzy czekają na filmy pokazujące Bródno od nieznanej strony, jako miejsce ciekawe, twórcze, intrygujące. Bródno, gdzie mieszkają otwarci ludzie, gdzie dzieją się ciekawe rzeczy, gdzie mnożna żyć i mieszkać pięknie.

Filmy można wysyłać od 14 października do 14 listopada 2011 r. Zaakceptowany przez organizatorów film trafi na You Tube, a link do filmu zostanie zamieszczony na stronie internetowej konkursu wraz z krótkim opisem dotyczącym filmu. Dzięki temu filmy konkursowe będą mogli poznać i ocenić również internauci. 10 filmów z największą liczbą głosów zostanie wyświetlonych w trakcie przeglądu w Kinie „Świt” 25 listopada, w czasie 3. Przeglądu Filmów Wartościowych, a nagrodzone w konkursie obrazy mogą zostać wykorzystane jako materiały promocyjne dzielnicy.

Wszystkie nadesłane nagrania zostaną poddane opinii i głosowaniu jurorów, specjalistów ze świata filmu i kultury. W gronie jurorów zasiądą między innymi krytyk filmowy Mateusz Werner, dziennikarz filmowy Mikołaj Wojciechowski i reżyser Wiesław Rudzki.

Filmy nagrane na płytę CD lub DVD należy dostarczyć pocztą razem z wypełnionym Formularzem Zgłoszeniowym pod adres: Dom Kultury „Świt”, ul. Wysockiego 11, 03-371 Warszawa (z dopiskiem: Konkurs Filmowy „Piękni i młodzi na Bródnie!” Patronem konkursu Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Regulamin i Formularz Zgłoszeniowy dostępne są na stronie:
www.dkswit.com.pl i www.przeswit.warszawa.pl/brodno.html

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!