Zbliżające się uzupełniające wybory do senatu i w perspektywie wybory samorządowe powodują wzmożona aktywność polityków. W nadchodzących dniach kilku z nich pojawi się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W czwartek, 28 sierpnia 2014 roku, w restauracji "Venus" spotkał się ze swoimi zwolennikami lider Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin - Mikke. W ten sposób po raz kolejny udzielił on poparcia Jackowi Wójcickiemu, który będzie startował w uzupełniających wyborach do Senatu RP (7 września br.). Janusz Korwin-Mikke przedstawił też Krzysztofa Ołownię, kandydata KP na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Podobny charakter będzie miała niedzielna (31 sierpnia) wizyta w Ostrowcu Świętokrzyskim prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Ostrowiecki poseł tej partii, Jarosław Rusiecki we wrześniowych wyborach będzie się starał zająć miejsce zwolnione w Senacie przez Beatę Gosiewską, która została wybrana do Europarlamentu. Prezesowi Kaczyńskiemu towarzyszyć będą członkowie Klubu Parlamentarnego PiS. O 10.30 wezmą oni udział w Mszy świętej w kolegiacie św. Michała Archanioła. O 13 w Centrum Kształcenia Ustawicznego rozpocznie się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W tym samym miejscu o godzinie 15 odbędzie się otwarte spotkanie byłego premiera, Jarosława Kaczyńskiego, posłów jego partii z szefem Klubu Parlamentarnego Mariuszem Błaszczakiem na czele z mieszkańcami miasta.

Znane osobistości pojawią się w Ostrowcu Świętokrzyskim w poniedziałek, 1 września. O godzinie 12 w miejscowej Publicznej Szkole Podstawowej zostanie zainaugurowany nowy rok szkolny i Międzynarodowy Rok Orderu Uśmiechu. W uroczystościach wezmą udział parlamentarzyści, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, prezydenci miasta, wiceprezes PZPN, b. kapitan reprezentacji narodowej w piłce nożnej, Roman Kosecki, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Małgorzata Muzoł oraz Kawalerowie Orderu Uśmiechu.

Również w poniedziałek spodziewana jest w Ostrowcu wizyta szefa rządu, Donalda Tuska. Wcześniej będzie on gościł na Targach Kielce, a następnie przyjedzie nad Kamienną. Póki co nie jest znany dokładny program wizyty, mówi się o prawdopodobnym spotkaniu z mieszkańcami miasta w amfiteatrze lub w kinie Etiuda z przedstawicielami środowiska nauczycielskiego. W piątek oficerowie BOR przeprowadzili próbne lądowanie rządowego śmigłowca na terenie boisk szkolnych przy ulicy Sienkiewicza.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!