Na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film Briana De Palmy Na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film Briana De Palmy

Na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film Briana De Palmy

Dwa lata po światowej premierze, na ekrany polskich kin wchodzi film "Namiętność" w reżyserii Briana De Palmy. Najnowsza produkcja twórcy "Człowieka z blizną", opowiada historię kobiet, które z kochanek stają się rywalkami.

Film "Namiętność" to anglojęzyczna wersja francuskiego thrillera erotycznego "Crime d'amour" w reżyserii Alaina Corneau. Główną bohaterką filmu jest pewna siebie bizneswoman Christine, w której postać wciela się Rachel McAdams, aktorka znana m. in. z filmu "O północy w Paryżu" w reżyserii Woody'ego Allena.

Jak dowiadujemy się z materiałów prasowych, akcja filmu rozgrywa się w ogromnej korporacji, gdzie toczy się "wyścig szczurów". Ludzie zdolni, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w takim miejscu są wykorzystywani przez starych wyjadaczy. W takiej właśnie sytuacji znalazła się Isabelle, którą gra Noomi Rapace. Aktorka występowała w takich produkcjach jak np. "Prometeusz", czy też " Sherlock Holmes: Gra cieni". Wszystkie jej pomysły z premedytacją przywłaszcza sobie jej przełożona, Christine. Szefowa zauważyła talent młodej pracowniczki i boi się o swoją pozycję. Robi więc to co w jej mocy, by zahamować rozwój kariery Isabelle. Z premedytacją odkrywa przed młodą dziewczyną świat pełen zła, gdzie rządzi manipulacja i dominacja, a ludzie czerpią przyjemność z uwodzenia i sprawowania kontroli nad innymi.

Atrakcyjna Christine postanawia oczarować Isabelle, by móc doprowadzić do jej kompromitacji. Chce zszargać jej dobrą opinię, by ochronić swoją pozycję w firmie. Jednak kobieta nie doceniła swojej rywalki. Śmiertelny konflikt wybucha w momencie, gdy nowa protegowana spędzi noc z kochankiem swojej szefowej, Dirkiem. W jego rolę wciela się Paul Anderson. Isabelle długo znosiła zachowanie swojej partnerki, lecz przychodzi czas, w którym ma dość. Zbyt wiele kłamstw, intryg, oraz ciągła manipulacja sprawiają, że dochodzi do zbrodni.

Film otrzymał nominację do nagrody Złote Lwy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Światowa premiera tej produkcji miała miejsce 7 września 2012 roku. Na ekranach polskich kin "Namiętność" będzie można oglądać od 11 kwietnia 2014 roku.


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!