Początek kampanii przed wyborami samorządowymi, tak można odebrać wizytę delegacji SLD na czele z posłem na sejm RP Grzegorzem Napieralskim w Nowogardzie. Poseł prezentował miasto i gminę sekretarzowi generalnemu SLD jako przykład.

21 czerwca 2012 r. w godzinach rannych Nowogard odwiedziła delegacja SLD na czele z posłem na sejm RP Grzegorzem Napieralskim. Towarzyszyli mu Krzysztof Gawkowski - sekretarz generalny SLD i Dawid Krystek - szef szczecińskiego SLD.

Wizyta ta wskazuje na początek kampanii przed wyborami samorządowymi, bo można ją potraktować jako coś w rodzaju przeglądu gminy Nowogard. Spacer od Urzędu Miejskiego przez nowogardzki park ze skateparkiem do szpitala, który jest oczkiem w głowie władz miasta był zauważony przez wielu przechodniów. Zdrowie jest najważniejsze! Na terenie szpitala będącego w rozbudowie - dyrektor Kazimierz Lembas mówił o usługach już czynionych i o ścisłej współpracy personelu szpitala z firmą wykonującą to poważne zadanie.

Natomiast kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów UM Adam Czernikiewicz przedstawił parametry techniczne obiektu podkreślając termin zakończenia przebudowy i rozbudowy tj. 19 maja 2013 r.

Na pytanie skierowane do posła: Czego możemy oczekiwać jako obywatele zamieszkujący Nowogard i okolice po dzisiejszej wizycie szacownych gości?

Poseł Grzegorz Napieralski odpowiedział m.in.: "Uważam, jako parlamentarzysta, że takie wizyty są ważne. Taka inwestycja jak szpital jest dla ludzi nie tylko z Nowogardu i musi być wspomagana przez rząd. Ja, jako parlamentarzysta i kolega sekretarz generalny będziemy zabiegali w Warszawie, aby pomóc panu burmistrzowi w realizacji tej inwestycji będącej najważniejszą w tym miejscu."

Krzysztof Gawkowski dodał: "Ja jestem pod wielkim wrażeniem tego, co tutaj zobaczyłem. Gdy poseł Napieralski powiedział, że musimy tu przyjechać, bo jest to jedna z najlepiej rozwijających się gmin w województwie zachodniopomorskim to nie dowierzałem. Teraz jestem pod wielkim wrażeniem tego wszystkiego co udało się p. burmistrzowi, że jest to gmina którą powinno się stawiać jako przykład dobrego zarządzania, świetnych pomysłów i realizacji tego co przyniesie kampania wyborcza. Składam najszczersze gratulacje i życzę tego samego co dotychczas zrobił przez następne 2 lata, a o wynik następnych wyborów się nie musi martwić."

Burmistrz Robert Czapla powiedział o początkowych problemach związanych z remontem i rozbudową szpitala. Zwrócił się z prośbą o pomoc w zadbaniu o zdrowie obywateli także przez państwo. Kończąc podziękował za wizytę.


Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!