Portal Tok FM spekuluje, że narodowcy mogą opuścić Ruch Kukiza i zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Prawo i Sprawiedliwość oraz Ruch Narodowy mają wiele ze sobą wspólnego: obie partie zaliczają się do polskiej prawicy i uchodzą za obrońców interesu narodowego. Nic więc dziwnego, że pojawiają się pogłoski, iż narodowcy, którzy dostali się do Sejmu z list Ruchu Kukiza zasilą szeregi PiS. Narodowców coraz bardziej uwiera konieczność współpracy z Liroyem. Niemniej jednak Lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki dementuje te plotki: "Gdybyśmy chcieli być w PiS, zapisalibyśmy się do niego wiele lat temu, a nie tworzyli struktury narodowe, które dzisiaj występują w szerokiej koalicji anty-systemowej pod egidą Pawła Kukiza"- powiedział.

Są też różnice między PiS a Ruch Narodowym; jedni wielbią Piłsudskiego drudzy Dmowskiego. Ale największe dysproporcje pojawiają się na płaszczyźnie stosunku do Unii Europejskiej; Ruch Narodowy wielokrotnie krytykował PiS za jego stosunek do UE, w tym za poparcie Traktatu Lizbońskiego. Ponadto narodowcy uważają PiS za część układu okrągłostołowego. Lider Ruchu Narodowego zapowiada, że narodowcy będą twardo rozliczać PiS z jego dokonań.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!