(© Filip Chochół / Wiadomości24)

Podczas imprezy otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie "Oto jestem!", która odbyła się w zeszłą w niedzielę 29 stycznia br., nie można było "złapać" zasięgu.

Zasięgu nie miały telefony na terenie całego obiektu oraz miejsc przeznaczonych dla dziennikarzy i ekip telewizyjnych - fakt ten przekazali reporterzy TVN Warszawa. Brak możliwości skorzystania z telefonów potwierdziły mi również osoby, które uczestniczyły w tym wydarzeniu w charakterze widzów. Zadzwonić można było jedynie z korony stadionu oraz po wyjściu poza teren obiektu.

Czterech operatorów telefonii komórkowej "podzieliło" się czterema stadionami - arenami Euro 2012, na których odbędą się rozgrywki. Zgodnie z porozumieniem z 2010 roku każdy z operatorów miał zamontować antenę na jednym ze stadionów i udostępnić każdej sieci z grupy między operatorskiej.

Według informacji największego polskojęzycznego portalu telekomunikacyjnego Telepolis.pl, najbardziej prestiżowy obiekt, czyli Stadion Narodowy, miał wyposażyć Polkomtel - operator sieci Plus - czego najprawdopodobniej nie zrobił (lub nie uruchomił jeszcze nadajników).

Stadion w Poznaniu ma obsługiwać P4 (Play), PGE Arena w Gdańsku przypadła w udziale Polskiej Telefonii Cyfrowej (T-Mobile), a wrocławski stadion "wylosował" Centertel, operator sieci Orange - również oficjalny sponsor Euro 2012.

Miejmy nadzieję, że do czasu rozgrywek zostaną założone nadajniki BTS na każdym ze stadionów.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!