kadr z filmu kadr z filmu

kadr z filmu

Czy niemiecka fabuła dla Niemców i nie-Polaków osadzona w fabularnej "historii" rzeczywiście zasługuje na to, by być przyczyną takiej histerii?

Trzyodcinkowy serial telewizyjny opowiada o "wojennej historii" piątki przyjaciół. Scenariusz jest "fabularny", więc T34 o numerze bocznym pamiętnym z serialu o Szariku, Tarnów na trasie Gliwice - Łódź, polscy "bohaterowie" używający wyrazów nie z epoki i posiadający "akcent" - to nie powód do ataku oraz histerii. Taka jest moja opinia.

Rzeczywistym powodem wskazania niehistoryczności mogłoby być ahistoryczne podejście do historii. Narrator dosłużył się rangi porucznika, służąc w Polsce i we Francji przed początkiem historii opowiedzianej w filmie. Trudno uwierzyć w "iluminację" okrucieństwa i zabijanie jeńców i cywilów dopiero w ZSRR. II wojna światowa zaczęła się wcześniej i trwała tu i ówdzie dłużej, niż opowiada o tym film.

Można dywagować, czy obraz "Akowców" i w ogóle Polaków w filmie "Nasze matki, nasi ojcowie" jest właściwy, niewłaściwy, przekłamany, tendencyjny, karykaturalny, czy po prostu banalnie i lekceważąco niemerytoryczny... To jest fabuła. To nie jest "ipeenowski" dokument dla widzów z Nadwiśla...Chcesz obejrzeć serial, ale nie wiesz, kiedy jest emitowany? Sprawdź program tv!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!