(© materiały prasowe)

"Pewny kandydat do Oscarów" - tak o filmie "Jackie" poświęconym Jacqueline Kennedy napisał brytyjski "London Evening Standard". W sieci można zobaczyć polski zwiastun filmu.

Zamach na prezydenta Johna F. Kennedy'ego był jednym z najtragiczniejszych momentów historii USA, ale też osobistym dramatem pierwszej dajmy, Jacqueline Kennedy.

W filmie "Jackie" spotykamy ją, gdy skończyła 34 lata, a jej mąż został właśnie wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Niecałe 3 lata później, 22 listopada 1963 r. JFK zostaje zamordowany w Dallas w Teksasie, gdy jedzie przez miasto otwartą limuzyną. Jackie w ubraniu ubrudzonym krwią męża wraca na pokładzie Air Force One do Waszyngtonu, by zmierzyć się z tragedią.

W roli głównej zobaczymy Natalie Portman. Aktorka otrzymała za tę rolę nominację do Złotego Globu. Producentem jest znany z "Czarnego Łabędzia" czy "Requiem dla snu" Darren Aronofsky. Obraz wyreżyserował Pablo Larraín, autor filmu "Nie".

Polska premiera 3 lutego 2017 r.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!