Pałac Branickich zrobiony z 15 tys. klocków LEGO jest atrakcją ferii zimowych na Podlasiu. Dzieci zbudują teraz przypałacowe ogrody. W trakcie zabawy poznają historię swojego miasta.

W czasie rozpoczętych na Podlasiu ferii zimowych Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku przygotowało dla uczniów nie lada atrakcję - Pałac Branickich zbudowany z 15 tys. klocków Lego. - Wykorzystujemy to narzędzie, czyli klocki Lego, do nauki, bo najważniejsza dla nas jest edukacja i przez pięć lat mówimy przede wszystkim o historii miasta i regionu - mówi Mateusz Budzyński z Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

Chętni mogą wziąć udział w dobudowie ogrodów hetmana Jana Klemensa Branickiego, który mieszkał w białostockim pałacu. Do postawienia zostały jeszcze ogrodowe alejki, mosty, pawilony i liczne rzeźby. Co więcej, każdy monument weźmie udział w konkursie na najpiękniejszy pomnik.

TVN24/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!