Grzyby wykorzystywane niegdyś w ludowej medycynie mogą pomóc w walce z nowotworami. Polsko-amerykański zespół biologów bada gatunki z Puszczy Białowieskiej

Grzyby z Puszczy Białowieskiej lekiem na raka - taką tezę postawił polsko-amerykański zespół biologów. Badacze szukają substancji, które w przyszłości być może pomogą w walce z nowotworami. Nie chodzi jednak o muchomory czy prawdziwki, lecz o gatunki, które żyją pod ziemią, a które przed wiekami wykorzystywano w ludowej medycynie.

- W rzadkich grzybach można znaleźć wyjątkowe substancje, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane do leczenia raka i innych chorób - powiedział Jason Hoeksema, biolog z Uniwersytetu Missisipi.

- Są to gatunki zagrożone, niewiele ich zostało. Wcześniej, 200-300 lat temu były wykorzystywane w medycynie ludowej - dodała dr hab. Grażyna Łaska z Politechniki Białostockiej.

TVN24/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!