(© The Next Rembrandt)

Grupa inżynierów, naukowców i artystów stworzyła portret mężczyzny żywo przypominający pracę Rembrandta. Dzięki specjalnemu algorytmowi udało się odtworzyć styl wielkiego malarza.

Projekt The Next Rembrandt to owoc półtorarocznej pracy historyków sztuki, programistów, inżynierów, naukowców. Jego uczestnicy dokonali analizy 346 obrazów Rembrandta. Użyli do tego skanerów 3D wysokiej rozdzielczości. Robili to, by uchwycić każdy detal i stworzyć algorytm z pomocą którego można odtworzyć styl wielkiego artysty - podaje TheNextWeb.

Jaki jest efekt tej wielogodzinnej pracy? To portret mężczyzny wyglądającego, jakby pochodził z XVII wieku. Dzieło składa się ze 148 mln pikseli i powstało w oparciu o 168 tys. fragmentów dzieł Rembrandta. Powstały obraz żywo przypomina portrety namalowane przez holenderskiego malarza.

Jaka była intencja twórców projektu? Szukali innowacji. Stworzyli mechanizm analizy dzieł sztuki. Oczywiście mogą narazić się na zarzut genialnego fałszerstwa, ale jak sami twierdzą nie zamierzali oszukać nikogo.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!