(© X-news)

Admirał Horatio Nelson, którego pomnik stoi na Placu Trafalgarskiego w Londynie zyskał w wyniku akcji Greenpeace symboliczny atrybut. Aktywiści zaopatrzyli go w maskę przeciwgazową.

Londyńska policja aresztowała dwóch aktywistów Greenpeace, którzy założyli maskę przeciwgazową na pomnik admirała Nelsona stojący na Placu Trafalgarskim. Gdy działacze zakładali maskę na szczycie ponad 50 metrowej kolumny, na dole czekała już policja i pogotowie.

Akcja Greenpeace’u została przeprowadzona w proteście przeciwko coraz wyższemu poziomowi zanieczyszczenia powietrza, który odnotowuje się w stolicy Wielkiej Brytanii.

Aktywiści założyli maski także na posągu Olivera Cromwella, a także na innych 17 pomnikach. W związku z akcją zatrzymano osiem osób.

RUPTLY/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!