NBA: Double-double Gortata i zwycięstwo Suns [wideo]

Mikołaj Rutkowski
CC BY-SA 2.0
Po wysokim zwycięstwie nad Portland Trail Blazers 125-107 Phoenix Suns awansowali na ósme miejsce w konferencji zachodniej. Marcin Gortat był liderem punktowym swojej drużyny - zdobył 20 pkt. i 10 zbiórek.

Phoenix Suns dominowali w całym spotkaniu. Niesieni dopingiem fanów wygrali każdą kwartę. Obok Gortata dobry występ zaliczył Steve Nash, który zanotował 13 asyst i 6 punktów oraz skrzydłowy Channing Frye, który do 19 punktów dołożył 6 zbiórek i 3 asysty.

W Portland najlepsi byli obrońca Jamal Crawford i skrzydłowy J.J. Hickson - w 36 minut zdobyli po 22 punkty.

"Są jednym z najlepszych zespołów po Weekendzie Gwiazd. Myślę, że będę traktować każdy kolejny mecz jak występ w playoff, tak jak zrobili to dzisiaj" - ocenił przeciwników Crawford dla nba.com

Trener "Słońc" Alvin Gentry dużo czasu dał rezerwowym. Z wyjściowej piątki tylko Shannon Brown zagrał pełne 30 minut. Nash, skarżący się w zeszłym tygodniu na problemy z biodrem, spędził na parkiecie 27 minut, a Frye tylko 25. Podstawowi gracze są oszczędzani na ciężką przeprawę w ostatnich pięciu meczach sezonu.

Utrzymanie ósmego miejsca będzie trudne, bowiem trzy razy zmierzą się oni z drużynami z pierwszej czwórki konferencji. Pozytywem niech będzie fakt, że 4 z 5 spotkań rozegrają we własnej hali.