Państwa, które na arenie międzynarodowej nie są uznawane za suwerenne, mają szansę wystawić własne reprezentacje w piłce nożnej dzięki Nouvelle Fédération-Board.

Co to jest NF Board?

12 grudnia 2003 roku powstała federacja Nouvelle Fédération-Board zrzeszająca państwa nienależące do FIFA. Najczęściej są to kraje nieposiadające niepodległości. Sekretarzem generalnym Federacji jest prawnik Luc Misson.

Turnieje

NF Board odpowiedzialne jest za organizację kilku turniejów piłkarskich. Największy i najbardziej prestiżowy to VIVA World Cup. Pierwszy turniej odbył się w 2006 roku i rozgrywany jest co 2 lata. Ostatni odbył się w 2010 roku w Gozo. Następny już za rok w Kurdystanie. Niestety VIVA World Cup cieszy się małą popularnością - najczęściej startują tylko dwie drużyny.

Członkowie

Do federacji należy 29 ekip: Andaluzja, Aragon, Aramejczycy, Asturia, Australijskie Terytorium Stołeczne, Bawaria, Kraj Basków, Bretania, Wyspy Kanaryjskie, Katalonia, Korsyka, Tatarzy Krymscy, Galicja, Gwadelupa, Gozo, Kosowo, Kurdystan, Nawarra, Nowa Południowa Walia, Normandia, Morawy, Murcja, Oksytania, Padania, Prowansja, Śląsk, Królestwo Dwóch Sycylii, Wojwodina, Walencja.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!