NHL: Gol Wojtka Wolskiego i zwycięstwo Colorado

Pochodzący z Polski gracz Colorado Avalanche Wojtek Wolski zdobył dla swojego zespołu jedną z bramek w wygranym 5:1 meczu z Minnesotą. Tym samym w serii do czterech zwycięstw jest remis 2:2.

Minionej nocy rozegrano czwarte spotkanie pomiędzy ekipami Colorado i Minnesoty. Po trzech meczach kończonych w dogrywce, tym razem bezdyskusyjnie lepsza okazała się ekipa Avalanche. Gospodarze wygrali 5:1, czym jednocześnie wyrównali stan serii na 2:2. Jedną z bramek dla „Lawin” zdobył Wojtek Wolski.

Już pierwsza tercja wprawiła w zachwyt publiczność zgromadzoną w Pepsi Center (18 tysięcy fanów hokeja). Ich ulubieńcy oddali aż 18 strzałów na bramkę Niklasa Backstroma, z czego trzy z nich znalazły drogę do siatki. Gole zdobyte przez: Andrew Brunette, Wojtka Wolskiego i Tylera Arnasona mocno wstrząsnęły zespołem Wild.

Druga tercja także należała do zespołu Colorado (bilans strzałów 11–7 dla „Lawin”). Swoją przewagę miejscowi udokumentowali kolejnymi trafieniami. Najpierw Rusłan Salej podwyższył na 4:0 (28. minuta – gol w przewadze), a w 37. minucie na 5:0 podbił wynik Milan Hajduk, wykorzystując okres liczebnej przewagi w grze swojego zespołu.

Drużynę Minnesoty stać było jedynie na honorowe trafienie. W kilka chwili, po rozpoczęciu trzeciej tercji, goście grający w osłabieniu wyprowadzili szybką kontrę i po zagraniu Keitha Carney’a Jose Theodore’a pokonał Mikko Koivu.

Wojtek Wolski spędził na lodzie blisko kwadrans, w tym czasie oddając trzy uderzenia. Zdobył jedną bramkę, odsiedział także 2 minuty kary za podcięcie rywala.