We wczorajszych meczach ligi NHL kibice obejrzeli mnóstwo bramek. Hokeistom Toronto udało się zapomnieć o 1:7 z Carolina Hurricanes. Wysoko wygrali Buffalo Sabres. Zwycięstwa zanotowały też Phoenix, Florida i Carolina.

Hokeiści Maple Leafs po swoim ostatnim, kompromitującym występie w Air Canada Center (1:7 Carolina Hurricanes), najwyraźniej wzięli sobie za punkt honoru zmyć tą plamę. I udało im się to z nawiązką. W obecności ponad 19tys. kibiców zmietli z tafli zespół New York Islanders 8:1.

Pierwsza tercja to wygrana gospodarzy 2:1 po trafieniach Nika Antropova w 3 i Iana White'a w 8 minucie."Wyspiarze" swojego gola zawdzięczają Rusłanowi Fedotence, który pokonał w 14 minucie Andrew Raycrofta.

W drugiej części spotkania niepodzielnie dominował zespół z Toronto. Gospodarze zdobywają trzy kolejne trafienia nie tracąc przy tym żadnego. Autorami goli są: Tomas Kaberle w 28, Matt Stajan w 38, i w 40 minucie Alex Steen. W trzeciej tercji napór gospodarzy nie zelżał i stojący w bramce gości Wade Dubielewicz jeszcze trzy razy wyciągał krążek z siatki. Tym razem pokonali go: Andy Wozniewski w 33 minucie, kapitan "Klonowych Liści" Mats Sundin w 50 minucie. Wynik ustalił Simon Gamache w 54 minucie.

Rozbita Atlanta

Nie będą mile wspominali wyprawy do Buffalo hokeiści Atlanta Thrashers. Sabres nie dali im szans i wygrali tą konfrontację 6:0

Już pierwsza tercja nie pozostawiła złudzeń co do tego, kto będzie górą w tym spotkaniu. Gospodarze trzykrotnie pokonali bramkarza Thrashers Kari Lehtonena (zmieniony później przez Johana Hedberga). W 3 minucie Ales Kotalik wyprowadził Buffalo na prowadzenie. W 12 minucie trafił Tim Connolly a w następnej minucie było juz 3:0 (Brian Campbell). Druga tercja to kolejne trafienia dla Sabres autorstwa Jasona Pominville'a
i Dereka Roy'a na trzy sekundy przed końcem tej części gry. W 60 minucie gry wynik ustalił Daniel Palille.

Wyniki i strzelcy bramek (11 października czwartek 2007:

Buffalo - Atlanta 6:0
Buf: A.Kotalik,T.Connolly, B.Campbell, J.Pominville, D.Roy, D.Palille

Toronto - NY Islanders 8:1
Tor: N.Antropov, I.White, T.Kaberle, M.Stajan, A. Steen,
A.Wozniewski, M.Sundin, S.Gamache

Ottawa - Carolina 3:5
Ott: D.Heatley, M.Fisher, J.Corvo
Car: E.Cole 2, M.Cullen, R.Brind'Amour, E.Staal

Florida - New Jersey 3:0
Flo: R.Olesz, O.Jokkinen, N.Horton

Nashville - Phoenix 3:5
Nas: R.Bonk 2, A.Radulov
Phx: F.Sjostrom 2, D.Morris, S.Reinprecht, M.Hanzal,

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!