NHL: Owieczkin poprowadził do zwycięstwa Capitals

Paweł Kaleski
Zawodnicy Washington Capitals wygrali z Philadelphia Flyers 4:2 i o losach konfrontacji zadecyduje siódme starcie. Stołecznych do zwycięstwa poprowadził Aleksander Owieczkin.

Aleksander Owieczkin poprowadził Washington Capitals do wyjazdowej wiktorii z Philadelphia Flyers w szóstym meczu I rundy play off. O tym, która z drużyn awansuje dalej rozstrzygnie siódme spotkanie w Waszyngtonie.

Zespół „Lotników” przed spotkaniem prowadził w serii 3-2 i w szóstym spotkaniu miał atut własnej hali. Jednak okazało się to niewystarczającą zaliczką do zapewnienia sobie awansu. Przynajmniej jeszcze nie teraz.

Początek spotkania był wprost wymarzony dla ekipy Flyers i jej fanów (na trybunach Wachovia Center zasiadło w poniedziałkowy wieczór blisko 20 tysięcy ludzi). W 4. minucie grający w przewadze gospodarze przeprowadzili skuteczny atak i Mike Richards pokonał Cristobala Huet’a. Kiedy na początku drugiej tercji kolejną bramkę w przewadze zdobył dla miejscowych Daniel Briere wydawało się, że losy rywalizacji są już rozstrzygnięte. Jednak zespół Capitals wziął się ostro do roboty. Jeszcze w tej samej tercji goście zdołali doprowadzić do remisu. Najpierw Martina Birona pokonał Nicklas Backstrom (30. minuta), a na 120 sekund przed końcem drugiej odsłony do remisu doprowadził Aleksander Siemin.

W trzeciej części ciężar gry na siebie wziął gwiazdor stołecznych Aleksander Owieczkin. Już w 43. minucie po podaniu Wiktora Kozłowa uderzył nie do obrony i goście wyszli na prowadzenie. Po kilku chwilach rosyjski snajper Capitals podwyższył na 4:2 (gol w przewadze) i taki też rezultat utrzymał się do końca meczu.

Bilans strzałów w całym spotkaniu wyniósł 40-35 dla Washington Capitals. Sędziowie nałożyli na oba zespoły 14 wykluczeń za nieprzepisową grę.

Zgodnie z przewidywaniami wielu ekspertów o losie tej rywalizacji zadecyduje siódme spotkanie, które zostanie rozegrane dziś w nocy polskiego czasu w Waszyngtonie w hali Verizon Center.