NHL: Porażka "Czerwonych Skrzydeł". Dogrywka w Toronto

Dosyć niespodziewanej porażki w wyjazdowym meczu z St. Louis doznali hokeiści Detroit Red Wings. Emocje i dogrywka w Toronto. "Klonowe Liście" słabsze od Montrealu.

Ponad 18 tys. widzów w Scottrade Center przeżyło miłą niespodziankę. Gracze St. Louis Blues po ciekawym i emocjonującym meczu pokonali faworyzowanych Red Wings. Nim jednak doszło do takiego rozstrzygnięcia miała miejsce ogromna huśtawka nastrojów.

Pierwsza tercja zdecydowanie należała do gości. Bilans strzałów to 7-5 na ich korzyść i co ważniejsze dwie zdobyte bramki. W piątej minucie Emmanuela Legace'a pokonał Paweł Datsyuk, po zagraniu Valtteri Filppula. Po kwadransie gry było już 2:0 dla przyjezdnych. Tym razem krążek do bramki gospodarzy skierował
Daniel Cleary (asysta Jirziego Hudlera).

Druga odsłona miała niecodzienny przebieg. Mimo oddania aż 17 uderzeń na bramkę gospodarzy, Detroit nie zdobyło gola. Natomiast gracze St. Louis odpowiedzieli siedmioma próbami, z czego... 4 były udane. Jako pierwszy Dominika Haska pokonał Keith Tkachuk (gol w przewadze), po podaniu Lee Stempniak'a. Do remisu doprowadził w 34. minucie David Perron. Po 60 sekundach od tego trafienia St. Louis wyszło już na prowadzenie. Steve Wagner obsłużył raz jeszcze Davida Perron'a i ten posłał "gumę" do siatki gości. Minutę później Jamal Mayers podwyższył na 4:2 (asysta Martin Rucinsky). Po tej tercji w bramce Detroit zamiast Dominika Haska stanął Chris Osgood.

W trzeciej tercji Blues umiejętnie się bronili i pozwolili Red Wings na zdobycie tylko jednego gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Valtteri Filppula. Po tym spotkaniu Detroit utrzymało pierwszą pozycję w Central Division z 27 "oczkami", zaś ST.Louis Blues są na 5. miejscu z 16 punktami w tej samej grupie.

Montreal lepszy po dogrywce

Wspaniałe widowisko uwieńczone dogrywką obejrzeli kibice w Air Canada Center w Toronto (19,5 tys.widzów). Niestety ich ulubieńcy okazali się słabsi od Canadiens o jedno trafienie. Mimo że w pierwszej tercji Maple Leafs oddali 13 strzałów, a Montreal 11, to jednak przyjezdni schodzili do szatni w lepszych nastrojach. W 14. minucie dla grających w przewadze gości strzelił Andrej Markow, po zagraniu Brian'a Smilonski'ego.

Druga tercja przyniosła poprawę humorów kibicom gospodarzy. Toronto osiągnęło wyraźna przewagę
w uderzeniach (15-6) i wreszcie zaczęło strzelać bramki. Do remisu doprowadził Kyle Wellwood, którego obsłużył Jirzi Tlusty (23. minuta). Na 90 sekund przed końcem tej tercji, ku uciesze swoich fanów "Klonowe Liście" wyszły na prowadzenie. Mając jednego gracza więcej na lodzie skutecznie rozmontowali obronę Montrealu. Mats Sundin wyłożył krążek na kij Kyle'a Wellwood'a i ten pokonał po raz drugi Carey'a Price'a. Jednak chwila nieuwagi kosztowała gospodarzy utratę gola. Po kilkunastu sekundach do remisu doprowadził Andrej Kostsitsyn kończąc akcję Alexa Kowaliewa i Tomasa Plekanca.

W ostatniej tercji lekką przewagę mieli gospodarze, ale zakończyła sie ona remisem. Wprawdzie w 50. minucie wyszli na prowadzenie 3:2, za sprawą trafienia Boyd'a Devereaux'a, ale po chwili na tablicy wyników ponownie był remis. Tomas Plekanec asystował przy golu Alexa Kowaliewa. Do końcowej syreny wynik się już nie zmienił i sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej mało skoncentrowani na lód wyjechali gracze Toronto i po 35 sekundach było już po wszystkim. Po indywidualnej akcji Andrew'a Raycroft'a pokonał Michal Komisarek.
Montreal Canadiens zajmuje obecnie drugą pozycję w Dywizji Północnowschodniej, zaś Toronto Maple Leafs w tej samej tabeli plasują się na trzecim miejscu z dorobkiem 19 pkt.